bicom byliny biorezonance špeldová Bořeňovice

Alergie

intolerance potravin, pylů, chlupů

Alergie

Z pohledu mého i filozofie celostní mediciny nejsou a ani nemají být alergie součástí našich životů. Jakýkoli nesoulad v našem organismu vnímám jako volání o pomoc k nastolení původní harmonie. Tato harmonie se v našich tělech nazývá ZDRAVÍ.

Alergie je přecitlivělá reakce imunitního systému na běžné látky.
Proč takto imunita reaguje? Důvodem je většinou přetížení systému, tedy našeho organismu. Pokud alergii budeme přehlížet, je pravděpodobné, že se tělo bude hlásit s dalšími problém
y.


Alergická reakce (buňka vypouští histamin)

Průběh ošetření proti alergiím

Jestliže se lidské tělo dostane do kontaktu s určitým alergenem, je stimulováno ke generování abnormálních, patologických vln (každá látka má své své vlastní specifické vlny). Pokud se tělo dostává opakovaně do styku
s alergenem bude vysílat stále silnější elektromagnetické vlny, které mohou být naměřeny přístrojem BICOM.
Tyto vlny potom BICOM detekuje a zesílí jejich opačné frekvence. Tímto se obnovuje frekvenční rovnováha v těle a jsou stimulovány tělesné a samoléčebné procesy. Biorezonanční terapie nevyžaduje z vaší strany žádnou speciální přípravu a je zcela bezbolestná.

Druhy alergií, které pomáháme řešit pomocí biorezonance:

Potravinová alergie

Potravinovou alergií nazýváme nežádoucí reakci na určitou potravinu, která je podmíněna imunitními reakcemi. Potravinová alergie se objevuje nejčastěji u dětí do šesti let, ale pozor, může se objevit také až v dospělosti. Mezi nejběžnější potravinové alergie patří alergie na mléko, vepřové maso, lepek, vejce či ořechy. Mezi nejčastější příznaky patří kopřivka, ekzém, otoky, dušnost.

Alergie na zvířata

Alerige na zvířata je způsobena především jejich slinami, močí a výměšky mazových žláz.

Alergie na slunce

Alergie na slunce se odborně nazývá polymorfní světelná dermatóza, je způsobena UVA paprsky a často se plete
s dalšími druhy alergií. Pravá alergie na slunce se projevuje kožními příznaky, jako je především svědění, kopřivka nebo puchýřky a obvykle nastupuje velmi rychle, často už po několika hodinách na slunci.

Alergie na chlad

Alergie na chlad je reakcí kůže na chlad, mráz nebo studenou vodu. Příznakem jsou zarudnutí kůže, kopřivka, popraskání pokožky nebo i otoky.

Alergie na pyl

Alergie na pyl je přecitlivělost na bílkoviny nacházející se na povrchu pylových zrn rostlin. Alergik může reagovat na pyl jen některých druhů. Obecně není nutné čekat na roční období, kdy se u vás alergie objevuje a léčbu je možné zahájit kdykoli. Nicméně je vždy dobré přinést přímý vzorek, na který vaše tělo reaguje. Ale ten můžete přinést i dodatečně.

Alergie - zdravé střevo je základ

Střevo je dlouhé sedm metrů, z toho cca 3-5 metrů připadá na tenké střevo. Plocha tenkého střeva je hojně pokryta klky, zvyšující absorpční plochu, která dosahuje velikosti tenisového hřiště. V tenkém střevě dochází ke konečné fázi trávení
a ke vstřebávání živin do krve. Střevo pracuje jako polopropustná membrána a představuje největší bariéru mezi vnitřním a vnějším prostředím. Ve střevech sídlí  80% našeho imunitního systému, jehož úkolem je chránit náš organismus před choroboplodnými zárodky, viry, bakteriemi a plísněmi. Má zde domov i střevní mikrobiom, který sídlí především v tlustém střevě. Střevo sehrává velmi důležitou roli v mnoha procesech, je životně důležité.

Střevní mikroflóra

Střevní mikroflóra je takový malý svět, kompletní ekosystém ukrytý ve střevech. Střevní mikroflóra je u každého z nás jedinečná. Odrážejí se na ní všechny vlivy, kterýmy jsme během života vystavili své tělo, například antibiotika či jiné léky, nezdravé potraviny, chemické látky, chronícký stres, kouření, alkohol, nedostatek kyslíku (fyzický pohyb nejlépe na čerstvém vzduchu).

Střevní mikrobiom je souhrnem všech genů veškerých bakterií, bakteriofágů, plísní a kvasinek, které žijí v našem střevním systému. Zajišťuje ochranu proti infekcím a škodlivým látkám, má vliv na to, zda přibíráme na váze nebo hubneme, jak pracuje naše trávení a imunita, zda u nás dojde k rozvoji alergií, zánětlivých onemocnění střeva, kožních problémů, metabolického syndromu, diabetu, ale také deprese či různých neurodegenerativních onemocnění.

Je třeba též připomenout, že sama mikroflóra má vliv i na hormony či další přenosové molekuly nervové soustavy, a tak může přímo ovlivňovat i emocionální rozpoložení člověka.

Symbióza

Celý gastrointestinální trakt obsahuje více než 1 014 mikrobiot. Je velmi zajímavé, že jejich počet 10x převyšuje počet všech buněk lidského těla. Střevní mikroflóra se tak chová jako samostatný metabolický orgán a svou činností ovlivňuje metabolizmus, výživu a imunitní systém člověka. Vyvážený mikrobiální vztah se nazývá symbióza.

Střevo vyživuje tělo vitamíny a aminokyselinami

Bakterie střevní mikroflóry produkují vitaminy, jako například vitamin K (jsou jeho hlavním zdrojem), vitamin B12, aminokyseliny (mají vliv např. na hladinu cholesterolu), kyselina listová (B9), biotin (B8), riboflavin (B2) a kyselina pantotenová (B5).

Porod

Ochudit lidské tělo o množství potřebných bakterií se dá už při příchodu nového člověka na svět, a to při porodu císařským řezem. Příroda si sama zařídila způsob, jak se k nám dostanou užitečné bakterie. Již při průchodu novorozence porodními cestami celé jeho tělo pokryje tamějšími bakteriemi, které se samozřejmě dostanou také do úst a odtud do trávicího traktu, který nadále kolonizují. Právě tento prvotní kontakt s bakteriemi matky je důležitý pro vývoj přirozeného mikrobiomu novorozence.

Syndrom propustného střeva

Při alergické reakci dochází díky buňkám imunitního systému a jimi produkovaných protilátkám k lokálním zánětlivým procesům. Pomocí zánětu se tělo snaží vyloučit "nebezpečnou" látku z těla ven. Pokud k tomuto zánětu dojde například ve střevní sliznici, může se stát, že imunitní buňky napadnou ve svém zmatení a boji i buňky střevní sliznice a dojde tak k jejímu porušení. Zde nalézáme původ zvýšené propustnosti střevní sliznice..

Jestliže dysbioza (opak symbiozy) působí na sliznici tenkého střeva denně a dlouhodobě, po čase dojde k jeho proděravění v podobě trhlin ve střevní sliznici. Hovoříme o syndromu propustného střeva. Do krevního oběhu přes díry ve střevě pronikají toxíny, viry, bakterie, nestrávené zbytky potravy, což vede k masivní odezvě imunitního systému (alergie atp. viz výše)Typické symptomy děravého střeva jsou nadýmání, průjmy se střídají se zácpou, chronická únava, bolesti kloubů, vyrážky, potíže se zažíváním, psychické potíže, bolesti hlavy, metabolický syndrom.


Symbioza a dysbioza ve střevech

symbioza produkuje živiny, dysbioza toxiny

Mikrobiom je společenství všech mikroorganismů obývajících naše tělo. Jak o něj pečovat, souvislost s psychikou včetně depreší a úzkostí, jak ovlivnit jeho složení, proč je pro něj téměř likdvidační antiobická léčba.

Ambulanci aktivního zdraví položí ředitel FN Olomouc Roman Havlík svým hostům – přednostovi Ústavu mikrobiologie Milanu Kolářovi a přednostovi II. interní kliniky Ondřeji Urbanovi, který se do studia Ambulance AZ vrací po půl roce.

https://www.youtube.com/watch?v=kg5bcdJR9bU

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky
bicom byliny biorezonance špeldová Bořeňovice